Galerie comandanți I.G.S.U.

Comandanții (inspectorii șefi generali) ai pompierilor militari (I.G.S.U.) din România după anul 1989

  1. Gen.  div. (r) Ionel Crăciun în perioada 1990-2000
  2. Gen. bg. (r) Vladimir Secară în perioada 2000-2011
  3. Col. (r) Marcel Lucaciu în perioada februarie 2011-octombrie 2012
  4. Gen. bg. (r) Ioan Baș în perioada octombrie 2012-iunie 2013
  5. Gen. bg.  Ion Burlui  în perioada iunie 2013-ianuarie 2014
  6. Col.(r) Nicolae Cornea în perioada ianuarie 2014  – februarie 2016
  7. Gen. bg.  Ovidiu Vasilică  în perioada februarie 2016 – februarie 2017
  8. Col. Daniel-Marian Dragne  în perioada februarie 2017 – februarie 2018
  9. General de brigadă Dan-Paul Iamandi  în perioada februarie 2018 – prezent

 

Această prezentare necesită JavaScript.

Mai multe informații aici.

Reclame