Campionatul de atletism şi cros – Cupa A.S.P.R. 2014

Campionatul de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România 

În zilele de 8 şi 9 mai 2014, pe Stadionul Municipal şi Parcul Zăvoi din municipiul Râmnicu Vâlcea s-a desfăşurat „Campionatul de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România” – etapa finală a Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă.



La acest campionat s-au obţinut următoarele rezultate:

1.Femei
1.1.Atletism -aăritura în lungime cu elan – sub 30 de ani
Locul I plutonier Stănculescu Gabriela – ISU Teleorman (3,81 m)
Locul II sublocotenent Ungureanu Alina – ISU Dolj
Locul III plutonier Rusu Claudia-Liliana – ISU Timiş
Peste 30 de ani
Locul I plutonier major Soare Daniela – ISU Timiş (4,42 m)
Locul II plutonier Cucu Corina – ISU Dolj
Locul III plutonier major Stârlichi Anca– ISU Neamţ

1.2.Alergare 60 m – sub 30 de ani

Locul I plutonier Vodă Maria – ISU Neamţ (8,4 s)
Locul II plutonier Stănculescu Gabriela– ISU Teleorman
Locul III plutonier Rusu Claudia- Liliana – ISU Timiş
Peste 30 de ani
Locul I plutonier major Soare Daniela – ISU Timiş (8,6 s)
Locul II plutonier adjutant şef Paraschiv Adriana – ISU Timiş
Locul III plutonier Cucu Corina – ISU Dolj


1.3.Alergare 800 m
Sub 30 de ani
Locul I plutonier Stănculescu Gabriela– ISU Teleorman (2:56,7)
Locul II sublocotenent Ungureanu Alina – ISU Dolj
Locul III plutonier Rusu Claudia- Liliana – ISU Timiş
Peste 30 de ani
Locul I plutonier major Soare Daniela – ISU Timiş (2:55,2 )
Locul II căpitan Brebu Lavinia – ISU Mehedinţi
Locul III plutonier adjutant şef Paraschiv Adriana – ISU Timiş


1.4.Cros 2000 m
Locul I plutonier Stănculescu Gabriela– ISU Teleorman (8:43,3 )
Locul II plutonier adjutant şef Paraschiv Adriana – ISU Timiş
Locul III plutonier major Soare Daniela – ISU Timiş


2.Bărbaţi
2.1.Atletism – săritura în lungime cu elan 
Sub 35 de ani
Locul I plutonier Drăguţ Marcel – ISU Braşov (5,96 m)
Locul II plutonier Oprea Alexandru – ISU Vâlcea
Locul III Iancu Daniel – ISU Ialomiţa
Între 35 şi 45 de ani
Locul I locotenent Ilie Cosmin –Sorin – ISU Caraş (6,15 m)
Locul II plutonier major Ion Nicuşor – ISU Constanţa
Locul III plutonier adjutant şef Chiripuci Iulian – ISU Giurgiu
Peste 45 de ani
Locul I plutonier adjutant Rizoiu Florinel – ISU Vâlcea (4,66 m)
Locul II locotenent colonel Isticioaia Vasile– ISU Vrancea

Locul III plutonier adjutant şef Romaşcanu Gheorghe – ISU Constanţa

2.2.Alergare 100 m
Sub 35 de ani
Locul I sergent major Decianu George – ISU Galaţi (11,6 s)
Locul II sergent major Mardare Călin – ISU Neamţ
Locul III plutonier Oprea Alexandru – ISU Vâlcea 
Între 35 şi 45 de ani
Locul I căpitan Bratu Adrian – ISU Galaţi (11,8 s)
Locul II plutonier major Ninciuleanu Tiberiu– ISU Vâlcea
Locul III locotenent Ilie Cosmin – ISU Caraş
Peste 45 de ani
Locul I plutonier adjutant şef Romaşcanu Gheorghe – ISU Constanţa (13,8 s)
Locul II colonel Bratu Gabriel – ISU Dâmboviţa
Locul III plutonier adjutant şef – ISU Olt


2.3.Alergare 1500 m
Sub 35 de ani
Locul I plutonier Bălan Nicolae – ISU Bistriţa (4:27,9)
Locul II sergent major Mardare Bogdan – ISU Neamţ
Locul III plutonier Danţiş Marian – ISU Neamţ
Între 35 şi 45 de ani
Locul I plutonier major Rotariu Iulian– ISU Botoşani (4:50,1)
Locul II plutonier major Ciortan Ovidiu – ISU Vâlcea
Locul III plutonier major Ninciuleanu Tiberiu– ISU Vâlcea 
Peste 45 de ani
Locul I plutonier adjutant şef Romaşcanu Gheorghe– ISU Constanţa( 4:27,9)
Locul II plutonier adjutant Hanganu Emilian – ISU Constanţa
Locul III plutonier adjutant şef Ciobanu vasile – ISU Olt


2.4..Aruncarea greutăţii
Sub 35 de ani
Locul I sergent major Asmarandei Florin– ISU neamţ (12,66 m)
Locul II sergent major Pop Marius – ISU Bistriţa
Locul III căpitan Urluială Marius – ISU Vâlcea
Între 35 şi 45 de ani
Locul I plutonier adjutant Pop Radu – ISU Satu Mare (10,99 m)
Locul II plutonier major Maghiar Marius – ISU Maramureş
Locul III plutonier adjutant Nedelcu Cătălin – ISU Vâlcea
Peste 45 de ani
Locul I plutonier adjutant şef Druţu Gheorghe – ISU Covasna (9,51 m)
Locul II locotenent colonel Isticioaia Vasile– ISU Vrancea 
Locul III plutonier adjutant Rizoiu Florinel – ISU Vâlcea


2.5.Cros
3000 m pentru cei cu vârstă de peste 45 de ani
Locul I plutonier adjutant şef Roşu Niculai– ISU Suceava (10:22,3)
Locul II plutonier adjutant şef Romaşcanu Gheorghe – ISU Constanţa
Locul III Ciobanu Vasile – ISU Olt
4000 m pentru cei cu vârsta între 35 şi 45 de ani
Locul I plutonier major Rotariu Iulian – ISU Botoşani (14:51,4)
Locul II plutonier major Proteasa Vasile– ISU Vâlcea
Locul III plutonier major Ninciuleanu Tiberiu– ISU Vâlcea
6000 m pentru cei cu vârstă sub 35 de ani
Locul I plutonier Bălan Nicolae – ISU Bistriţa (20:12)
Locul II plutonier Danţiş Marian – ISU Neamţ
Locul III plutonier Pîrlea Dan- Gheorghe ISU Mureş

Mai multe poze pe Pagina Facebook I.G.S.U.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.700028503392951.1073741841.173522592710214&type=1

Anunțuri

Mulțumesc pentru vizită. Vă rugăm să lăsați un răspuns.

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s